sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Son Dakika 12 Şubat Deprem Can Kaybı Yaralı Sayısı

Son Dakika 12 Şubat Deprem Can Kaybı Yaralı Sayısı

Son dakika deprem 12 şubat günü ölü yaralı sayısı kaç oldu. Son dakika haberleri takip etmek için sayfamızı. Türkiye yüzyılın felaketini yaşıyor. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetli iki büyük deprem 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. İki ilde arama kurtarma çalışmaları sona ererken kalan 8 ilde arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Depremin üzerinden geçen 140 saatten fazla süreye rağmen enkaz altından umut dolu haberler gelmeye ve yüreğimize su serpmeye devam ediyor. Peki Depremde can kaybı ve yaralı sayısı yüzde kaç oldu?

Türkiye’de büyük afette 7. günde umut veren haberler gelmeye, enkaz altından tüm Türkiyeyi sevince boğan haberler gelmeye devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem dünyadaki birçok deprem uzmanı tarafından yorumlanan deprem karada meydana gelen en şiddetli deprem olarak yorumlandı. 130 atom bombasına eşdeğer bir yıkımın yaşandığı ifade edilirken ortaya çıkan görüntüler ise yapılan açıklamaların ne kadar doğru olduğuna işaret ediyor. Peki depremde can kaybı sayısı kaç oldu, yaralı sayısı kaç?

DEPREMDE CAN KAYBI VE YARALI SAYISI KAÇ OLDU? BÜYÜK AFET 6. GÜN SON GELİŞMELER

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 24 bin 617 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 

Bakan Koca: Tüm deprem bölgesinde sağlık sistemimiz çalışıyor. Depremden en çok hasar alan Hatay‘da 3. basamak sağlık hizmetleri de verilmeye başlandı. Köylerimize de sağlık hizmeti ulaştırılmaya devam ediyor. Deprem sonrası ortaya çıkabilecek salgınlara karşı önlem alındı. Bölgeye kuduz ve tetanoz aşısı sevk edildi. Depremde  22 bin 327 vatandaşımız hayatını kaybetti. 80 bin 278 vatandaşımız da yaralanmıştır.

 

Şanlıurfa’da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet olarak tarihimizin en büyük afetlerinden birini yaşadık 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ilimizde çok ciddi yıkım ve can kaybına yol açtı. Şu ana kadarki tespitlere göre 21 bin 848 vatandaşımız hayatını kaybettiği depremde yaralı sayısı 80 bin 104 açıklamasında bulundu.

OkeyAzram Bedava Mobil Okey ve Kameralı Sesli Sohbet, Ücretsiz Okey Bedava Chat Sohbet Sitesi.Kameralı Sohbet, Sesli Chat, Mobil Görüntülü Sohbet Sitesi, ESohbetim Kameralı, MobilGeveze Sesli, OkeyAzram Okey, SesliHepkal Sohbet, MobilSosyete.com Sohbet Siteleri.

Pusat 115
Cevap bırakın