sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Deprem Son Dakika Haberleri

Deprem Son Dakika Haberleri

Son dakika deprem haberleri, Diyarbakır Bismil deprem haberleri, Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Depremlerde 19 bin 388 kişi hayatını kaybetti, 77 bin 711 kişi yaralandı. Afet bölgelerinden 80 bin 863 kişi tahliye edildi.

DEPREM SON DAKİKA HABERLERİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş‘ta gerçekleşen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından an itibarıyla toplam 1.509 deprem meydana gelmiştir. Deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarda toplam 121 bin 128 personel ile 12 bin 244 araç ve iş makinası görev yapmaktadır.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 19 bin 388’e, yaralananların sayısının ise 77 bin 711’e yükseldiğini bildirdi.

AFAD açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Deprem bölgesindeki 75 bin 780 vatandaşımız diğer illere tahliye edilmiştir. Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde diğer ülkelerden yardım için gelen 6.810 personel afet bölgesine sevk edilmiştir. Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı toplam; 22 gemi 150 uçak/helikopter Bölgede görev almaktadır.

Kızılay ve STK’lar tarafından depremden etkilenen bölgelere 86 ikram aracı ile toplam 204 mobil mutfak/aşevi/fırın ve sahra mutfak sevk edilmiştir. Bölgedeki vatandaşlarımıza çorba, sıcak yemek, kumanya, ikramlık malzeme ve içecek dağıtılmaktadır.

 

Pusat OkeyAzram.com 136
Cevap bırakın