sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Fobi Ne Anlama Gelir! Sesli Konuşur Fobi Korkusu

Fobi Ne Anlama Gelir! Sesli Konuşur Fobi Korkusu

Sesli Sohbet ESohbetim.com. Fobi dilimizde ve cümle içerisinde herkes tarafından kullanılan kelimelerden birisidir. Çok sık kullanılsa dahi fobi ne demek sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Anlamını bilmeyen kişiler TDK sözlüklerinden öğrenmeleri mümkündür. Fobi kısaca kelime anlamı nedir sizler için detayları derledik.

Sesli ESohbetim.com

Fobi kelimesi patolojik korku kelimesinden türemiş Fransızca bir kelimedir. Bu sebeple de dilimize Fransızcadan geçmiştir. Fobi kelimesi korkmak ve korkutmak anlamlarına gelmektedir.

Fobi Kelimesinin Türk Dil Kurumu Sözlüğüne Göre Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu sözlüklerinde çoğu kelimenin anlamlarını öğrenmek mümkündür. Fobi kelimesi de Türk Dil Kurumu sözlüklerinde anlamı bulunmaktadır. Kelimenin sözlük anlamı aşağıda belirtilmiştir.

Sesli Sohbetler – Belirli nesneler veya durumlar karşısında duyulan olağan dışı güçlü korku

Fobi Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

Fransızcadan türemiş olan fobi kelimesi günlük hayatta dilimizde kullanılan bir kelimedir. Anlamı ise sözlüklerde geçmektedir. Fobi kelimesi tek bir anlama gelmektedir. Kişilerin bir olay veya durum karşısında veya belli bir nesnelere karşı duydukları olağan dışı çok büyük ve çok güçlü korku manasını barındırmaktadır. Çoğu kişilerin ise fobileri bulunmaktadır.

Www.OkeyAzram.com

OkeyAzram.com 132
Cevap bırakın